Książki

Zakochana służąca

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Rok wydania: 2024

 

Sny pachnące miłością *PAKIET UPOMINKOWY*

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Rok wydania: 2023

Pakiet składający się z dwóch powieści:

SNY PACHNĄCE POZIOMKAMI

SNY PACHNĄCE IGLIWIEM

Gdy las przykrywa śnieg, a zapach igliwia roznosi się po okolicy, wszystko może się zdarzyć. Wiadomo, że świąteczny czas to okres cudów, spełniania marzeń nie tylko swoich, ale też cudzych.

Daj się zaprosić na wigilię do leśniczówki. Wioletta Piasecka dała się poznać czytelnikom jako autorka pozytywnych powieści z bardzo ważnym przesłaniem: miłość jest w stanie zwyciężyć każde przeciwności losu!

Sny pachnące igliwiem

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Rok wydania: 2023

 

Dom pełen tajemnic

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Rok wydania: 2023

 

Sny pachnące poziomkami

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Rok wydania: 2023

Dziewiętnastoletnia Lena, po śmierci ojca, dowiaduje się, że ma zaledwie trzy miesiące na opuszczenie leśniczówki, w której spędziła szczęśliwe dzieciństwo i młodość.

Młody podleśniczy Kamil, któremu ojciec Leny pomógł dostać się do służby leśnej, roztacza opiekę nad córką leśniczego, dopóki ta nie stanie na nogi. Stanowczo sprzeciwia się temu narzeczona mężczyzny, podejrzewając, że nie tylko wdzięczność jest powodem tej troski.

Wkrótce Lena wyprowadza się do Trójmiasta, tam rozpoczyna życie na własnych zasadach. Wie jednak, że w leśniczówce zostawiła pachnące lasem wspomnienia, błogie chwile związane z rodzicami. Ale czy tylko to?

Czy da się wymazać z pamięci najwspanialsze chwile swojego życia i tak po prostu, kolejny raz zacząć od nowa? Czy jednak warto śnić o spełnieniu swoich zdawałoby się nierealnych marzeń?

Wioletta Piasecka zabiera nas w pełną emocji i uniesień podróż, w której wszystko może się wydarzyć…

Narzeczona dla milionera

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Rok wydania: 2023

Natasza od dziesięciu lat pomaga swojemu partnerowi prowadzić restaurację Amore nad jeziorem Niegocin. Niestety ich relacja przeżywa kryzys, a dziewczyna postanawia wrócić w rodzinne strony i zmierzyć się z bolesną tajemnicą sprzed lat.

Szymon – okrzyknięty młodym milionerem właściciel znanej firmy, nie może opędzić się od kobiet, które rywalizują o jego względy. Wkrótce w wyniku rozwoju firmy drogi milionera i Nataszy przecinają się.

Czy da się połączyć dwa, tak różne od siebie światy? Jak minione wydarzenia wpłyną na rodzinne relacje Nataszy i budzącą się miłość? I czy duchy przeszłości pozwolą jej z nadzieją patrzeć w przyszłość?

Przewrotna opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno by wywrócić swoje życie do góry nogami!

Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Rok wydania: 2022

Julia i Karolina są bliźniaczkami, które jednocześnie łączy i dzieli wszystko. Karolina jest przebojowa i wyrywa się z rodzinnej miejscowości na pograniczu Mazur i Podlasia, by odkrywać świat. Julia, cicha i spokojna, nadal mieszka z rodzicami i pracuje jako bibliotekarka, powoli wsiąkając w lokalną społeczność.

Gdy nadchodzi świąteczny czas, Karolina wraca w rodzinne strony. Przyzwyczajona do innego życia, na nowo musi zrozumieć swoich bliskich, ale też samą siebie.

Czy w ferworze przygotowań znajdzie się miejsce na szczere rozmowy? Czy mimo odmiennych charakterów przy wigilijnym stole zagości spokój i zrozumienie? Jak święta wpłyną na losy dwóch młodych kobiet i ich najbliższych? A może znajdzie się czas na miłość?

Pełna ciepła i pozytywnych emocji opowieść o tym, że wszystko czego w życiu szukamy może być czasami na wyciągnięcie ręki. Nie tylko w święta…

.

Dotyk twoich dłoni

Wydawnictwo: Dlaczemu
Rok wydania: 2022

 

 

.

Przyjdzie pogoda na ślub

Wydawnictwo: Szara Godzina
Rok wydania: 2022

Dla trzech przyjaciółek mocno doświadczonych przez los nowe okoliczności stają się pretekstem do zmian. Joanna, zdradzona przez najbliższych, szuka swojego miejsca w życiu. Czy zdoła otworzyć serce na prawdziwą miłość? Czy Magda, po nieudanym małżeństwie i walce z chorobą nowotworową, znajdzie siłę, by znowu zaufać mężczyźnie? Zuzanna zasmakowała zarówno wielkiego sukcesu, jak i spektakularnego upadku. Czy odnajdzie szczęście w spokojnym życiu u boku ukochanego?

Wioletta Piasecka w powieści Przyjdzie pogoda na ślub pisze z optymizmem o bolesnych przeżyciach, jak choroba, bankructwo, odrzucenie przez najbliższych czy rozwód. Bywa, że dzięki nim poznajemy siebie, doceniamy każdą chwilę i odkrywamy swoje przeznaczenie.

Jeśli okrutnie doświadcza cię życie – ta książka jest dla ciebie. Jeśli snujesz marzenia, a brakuje ci odwagi, by po nie sięgnąć – ta książka jest dla ciebie. Przyjdzie pogoda na ślub zamyka trylogię, w ramach której ukazały się powieści Przyjdzie pogoda na miłość i Przyjdzie pogoda na szczęście.

Nowy początek, nowa szansa

Wydawnictwo: Inanna
Rok wydania: 2022

Autorki przekazały 100%, a Inanna 15% przychodów na rzecz Alanka Tomaszewskiego.

Niektórym dzieciom los już na samym początku odbiera szansę na normalne życie. Chore, zaniedbywane, porzucone… Na szczęście część z nich spotyka na swojej drodze wspaniałych ludzi, którzy obdarzają je miłością i dają im drugą szansę. Czasami wymaga to stoczenia ciężkiej walki o dobro dziecka, czasami wystarczy niewiele – gest, słowo, ciche wsparcie…

Autorki antologii poświęciły swoje opowiadania takim niezwykłym dzieciom i ludziom, którzy pokochali je jak własne. Pełne emocji i wzruszeń historie mogły, a może nawet wydarzyły się naprawdę.

Inspiracją do stworzenia tej antologii była historia Alanka i jego rodziny, którzy potrzebują naszej pomocy.

Niezapomniany walc

Wydawnictwo: Szara Godzina
Rok wydania: 2022

Małżeństwo Wojtka i Kaliny działa jak szwajcarski zegarek. On oddaje się pracy i swoim pasjom, ona bierze udział w zawodach na najbardziej wzorową matkę, żonę i synową. I tylko czasem ogarnia ją tęsknota za czułą miłością. Pewnego dnia odkrywa, że mąż prowadzi podwójne życie.
W rozpaczy Kalina rzuca wszystko i ucieka z „domowego raju”. Na wyspie słońca i miłości nad brzegiem Morza Egejskiego przypomina sobie, kim jest i czego potrzebuje do szczęścia. Maluje greckie krajobrazy, tańczy Zorbę i poznaje niezwykłego mężczyznę…
Co wybierze Kalina: małżeństwo czy miłość? Jak zachowają się jej najbliżsi?
Niezapomniany walc to opowieść o kobiecie, która postawiła wszystko na jedną kartę, by odzyskać szacunek do samej siebie i cieszyć się życiem.

Miłość w pakiecie

Wydawnictwo: Miasto Książek
Rok wydania: 2022

Miłość to największa nagroda za trud otwarcia się na drugiego człowieka. Często pojawia się w zaskakujących okolicznościach, nie zawsze taka o jakiej marzyliśmy, nie zawsze wtedy, gdy na nią czekamy. Jednak niesie nadzieję i obietnicę, że prawdziwe uczucie pokona wszelkie bariery i sprawi, że świat stanie się piękniejszy, że razem będzie łatwiej.
Dziewięć polskich autorek przedstawia dziewięć historii o różnych obliczach miłości, którą los ofiarował bohaterom w pakiecie ze wszystkim, co niesie życie. Sprawdź, która z tych opowieści jest ci najbliższa. A kto wie, może znajdziesz tam samego siebie?

Przyjdzie pogoda na szczęście

Wydawnictwo: Szara Godzina
Rok wydania: 2021

Trzy młode kobiety, które połączyła przyjaźń na dobre i złe. Trzy poruszające historie, które napisało życie. Kontynuacja losów bohaterek z powieści Przyjdzie pogoda na miłość.
Joanna, porzucona przez narzeczonego, próbuje zbudować nowy związek, jednak wciąż zadaje sobie pytane: czy to miłość, czy tylko plaster miodu na zranione serce? Magda, wyczerpana chorobą nowotworową, staje w obliczu rozwodu i bankructwa rodzinnej firmy. Czy podniesie się z kolan, by zawalczyć o lepsze jutro dla córeczki? I wreszcie Zuzanna, którą dotknął okrutny hejt i odrzucenie najbliższych. Czy przezwycięży wstyd i odważy się sięgnąć po marzenia?
Wioletta Piasecka zdaje się mówić, że nie należy tracić nadziei. Nawet najtrudniejsze doświadczenia da się przekuć w siłę, a z łez rozpaczy może wyrosnąć szczęście.
Jeśli zawiedli Cię bliscy, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli przytłacza Cię codzienność i poszukujesz nowej drogi życia, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli wierzysz w prawdziwą przyjaźń, to Przyjdzie pogoda na szczęście jest idealnym przykładem na to, że się nie mylisz.

Bez planu B

Wydawnictwo: Szara Godzina
Rok wydania: 2021

Renata ma wspaniałą rodzinę, wciąż jednak szuka poklasku w towarzystwie i w życiu zawodowym. Ewa zaś jest singielką, która stawia na karierę w korporacji. Nie ma czasu na rodzinę, przyjaźń czy choćby przelotne romanse.
Niespodziewanie w firmie, w której pracują, dochodzi do zmiany prezesa. Stery w korporacji i w życiu przejmują intrygi, plotki i wzajemne oskarżenia. Przyjaźń kobiet przeradza się w rywalizację, a ich wybory zaskakują.
Naraz na ich drodze pojawia się… No właśnie! Co takiego wywróci życie Renaty i Ewy do góry nogami? Czy znajdą w sobie odwagę, by zmierzyć się z igraszkami losu?
Nowa, dynamiczna, pełna polotu, a jednocześnie refleksyjna powieść Wioletty Piaseckiej Bez planu B pokazuje, że trzeba zaufać życiu. To ono pisze najlepsze scenariusze. Wyrzucając nas z siodła, daje szansę na poznanie prawdy o sobie, a niekiedy na znalezienie szczęścia – czasem na innym kontynencie, a czasem we własnym domu.

 

Przyjdzie pogoda na miłość

Wydawnictwo: Szara Godzina
Rok wydania: 2020

“Pełna emocji historia trzech przyjaciółek, z których marzeń zadrwił los. Młode kobiety zderzają się z brutalnością dorosłego życia. Czy odnajdą w sobie siłę, by podnieść się po bolesnym upadku? Czy potrafią zaufać sobie i innym, kiedy przyjdzie pogoda na miłość?
Joannę opuszcza narzeczony i decyduje się na ślub z inną kobietą.
U Magdy, która spodziewa się dziecka, lekarze diagnozują raka piersi.
Zuzanna marząca o karierze w modelingu wikła się w seksaferę w kręgach władzy.
Wioletta Piasecka w powieści Przyjdzie pogoda na miłość zdaje się mówić, że wszystko ma swój czas. Po burzy wychodzi słońce, a więc mimo zawiedzionych nadziei, cierpienia i konsekwencji błędnych decyzji zawsze trzeba szukać nowych szans i walczyć o swoje szczęście.
Jeśli przeżywasz rozterki i rozczarowania, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz otuchy, bo w Twoim życiu się nie układa, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli po prostu masz ochotę na dobrą lekturę, to Przyjdzie pogoda na miłość jest idealnym wyborem.

Bajeczki dla maluszka. Wiewiórka

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2020

Polecamy serię wierszyków z serii Bajeczki dla maluszka, które w przyjazny i zabawny sposób wprowadzą najmłodszych w leśny świat. Proste i łatwo wpadające w ucho wierszyki oraz piękne ilustracje rozwiną wyobraźnię dzieci i pomogą utulić je do snu.
Seria składa się z pięciu części: Jeżyk, Muchomorek, Wiewiórka, Zajączek i Na leśnej polance. Tytułowy jeżyk wskaże dzieciom, że każdy ma prawo być sobą, muchomorek nauczy akceptowania własnego wyglądu, wiewiórka pokaże, że warto pomagać innym, a zajączek udowodni, że można czerpać radość z codziennych czynności. W części Na leśnej polance dzieci poznają bliżej leśne zwierzęta.

Bajeczki dla maluszka. Jeżyk

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2020

Polecamy serię wierszyków z serii Bajeczki dla maluszka, które w przyjazny i zabawny sposób wprowadzą najmłodszych w leśny świat. Proste i łatwo wpadające w ucho wierszyki oraz piękne ilustracje rozwiną wyobraźnię dzieci i pomogą utulić je do snu.
Seria składa się z pięciu części: Jeżyk, Muchomorek, Wiewiórka, Zajączek i Na leśnej polance. Tytułowy jeżyk wskaże dzieciom, że każdy ma prawo być sobą, muchomorek nauczy akceptowania własnego wyglądu, wiewiórka pokaże, że warto pomagać innym, a zajączek udowodni, że można czerpać radość z codziennych czynności. W części Na leśnej polance dzieci poznają bliżej leśne zwierzęta.

Karol Wojtyła zanim został papieżem

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2020

„Karol Wojtyła zanim został papieżem” to przepiękna opowieść o chłopcu, który nosił w sobie światło, dobro, pokorę i piękną duszę. Zaufał Bogu i ani śmierć bliskich, ani wojna nie odebrały mu wielkiej radości życia. Marzył, by zostać piłkarzem albo aktorem. Życie jednak przygotowało dla niego zupełnie inny scenariusz. Niby wszystko o nim wiemy, ale czy na pewno? Jakie dwie rzeczy nosił zawsze przy sobie? Co za prorocze słowa koledzy napisali na drzwiach jego pokoju? Kto uratował mu życie, gdy szedł ulicami Krakowa na pewną śmierć? Oto oddajemy w wasze ręce prawdziwą historię Karola Wojtyły. Doskonały tekst i ilustracje oddające w każdym szczególe klimat tamtych czasów będą atrakcją nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny. Życzymy miłej lektury.

Bajeczki dla maluszka. Muchomorek

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2020

Polecamy serię wierszyków z serii Bajeczki dla maluszka, które w przyjazny i zabawny sposób wprowadzą najmłodszych w leśny świat. Proste i łatwo wpadające w ucho wierszyki oraz piękne ilustracje rozwiną wyobraźnię dzieci i pomogą utulić je do snu.
Seria składa się z pięciu części: Jeżyk, Muchomorek, Wiewiórka, Zajączek i Na leśnej polance. Tytułowy jeżyk wskaże dzieciom, że każdy ma prawo być sobą, muchomorek nauczy akceptowania własnego wyglądu, wiewiórka pokaże, że warto pomagać innym, a zajączek udowodni, że można czerpać radość z codziennych czynności. W części Na leśnej polance dzieci poznają bliżej leśne zwierzęta.

Bajeczki dla maluszka. Na leśnej polance

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2020

Polecamy serię wierszyków z serii Bajeczki dla maluszka, które w przyjazny i zabawny sposób wprowadzą najmłodszych w leśny świat. Proste i łatwo wpadające w ucho wierszyki oraz piękne ilustracje rozwiną wyobraźnię dzieci i pomogą utulić je do snu.
Seria składa się z pięciu części: Jeżyk, Muchomorek, Wiewiórka, Zajączek i Na leśnej polance. Tytułowy jeżyk wskaże dzieciom, że każdy ma prawo być sobą, muchomorek nauczy akceptowania własnego wyglądu, wiewiórka pokaże, że warto pomagać innym, a zajączek udowodni, że można czerpać radość z codziennych czynności. W części Na leśnej polance dzieci poznają bliżej leśne zwierzęta.

Bajeczki dla maluszka. Zajączek

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2020

Polecamy serię wierszyków z serii “Bajeczki dla maluszka”, które w przyjazny i zabawny sposób wprowadzą najmłodszych w leśny świat. Proste i łatwo wpadające w ucho wierszyki oraz piękne ilustracje rozwiną wyobraźnię dzieci i pomogą utulić je do snu.

Seria składa się z pięciu części: “Jeżyk”, “Muchomorek”, “Wiewiórka”, “Zajączek” i “Na leśnej polance”. Tytułowy jeżyk wskaże dzieciom, że każdy ma prawo być sobą, muchomorek nauczy akceptowania własnego wyglądu, wiewiórka pokaże, że warto pomagać innym, a zajączek udowodni, że można czerpać radość z codziennych czynności. W części “Na leśnej polance” dzieci poznają bliżej leśne zwierzęta.

Andersen. W poszukiwaniu szczęścia

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2019

Czy jest na świecie dziecko, które nie zapłakało nad historią dziewczynki, sprzedającej zapałki w mroźną noc? Które nie pomyślało czule o małym, brzydkim kaczątku? Któremu zimowe, wietrzne noce nie przywołują na myśl Królowej Śniegu? Ta książka jest opowieścią o losach Hansa Christiana Andersena, który to wszystko wyczarował.

?Andersen. W poszukiwaniu szczęścia? przestawia prawdziwą historię najznakomitszego bajkopisarza świata, który do końca życia nie radził sobie z czytaniem i pisaniem. Jego przykład pokazuje, jak wielka siła drzemie w każdym z nas i jak wiele możemy dokonać, jeżeli nie stracimy wiary w sens tego, co czynimy.

Zagadki piłkarskie. Z podwórka do klubu

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2019

Kontynuacja piłkarskiej opowieści Drużyna marzeń. Riki pragnie stworzyć wspaniałą podwórkową drużynę. Pragnie wygrywać wszystkie mecze, ale niestety większość przegrywa. Udaje mu się stworzyć paczkę wspaniałych przyjaciół. Mają hasło: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Pewnego dnia Riki otrzymuje wspaniałą propozycję. ma dołączyć do miejscowego klubu. Cieszy się, ale stawia warunek. Razem z nim mają dołączyć jego przyjaciele. Trener kategorycznie się temu sprzeciwia. Co zatem zrobi Riki? Spełni największe marzenie swojego życia, czy zostanie z przyjaciółmi?
W książce znajdziecie również piłkarskie zagadki i łamigłówki.

Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2019

„Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń” to książka, po którą chętnie sięgnie każdy chłopiec – nawet jeśli wcześniej nie był miłośnikiem czytania.

Zagadki piłkarskie w nowej szacie graficznej, uzupełnione nowymi ciekawostkami piłkarskimi. Polecam!

Faustynka. Opowieści patriotyczne

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2018

„Faustynka. Opowieści patriotyczne” to historia o dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii. Tatuś codziennie opowiadał jej o Polsce, chociaż naszego kraju od dawna nie było na mapie świata. Faustynka słuchała i marzyła, by kiedyś wrócić do Ojczyzny i uczyć dzieci języka polskiego. Czy udało jej się spełnić marzenia, mimo licznych niebezpieczeństw? Książka o Faustynce Morzyckiej będzie wspaniałą lekturą w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

PROJEKT REALIZOWANY W RAMACH OBCHODÓW STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
KSIĄŻKA WYDANA PRZY UDZIALE BIURA PROGRAMU ” NIEPODLEGŁA”

Ignaś. Opowieści patriotyczne

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2018

Bohaterem książki jest Ignacy Jan Paderewski: pianista, kompozytor, działacz niepodległościowy, mąż stanu i polityk. To historia niezwykłego chłopca, który miał tylko dwa marzenia: być kimś i zrobić coś dla Polski. Starał się je realizować przy każdej nadarzającej się okazji, a Polska w owym czasie potrzebowała ogromnego wsparcia, miłości i oddania. Czy pasja i ciężka praca wystarczyły, by pokonać liczne przeciwności losu?
Książka o Ignacym Janie Paderewskim będzie wspaniałą lekturą w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

A gdzie kurka?

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2017

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że książki, których bohaterami są zwierzątka, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem małych czytelników. Rozwijają wyobraźnię, ciekawość otaczającego świata, pozwalają utożsamiać się z przyrodą, uczą i bawią. A gdzie kurka? taka właśnie jest. Znajdziecie tu przygody: Wesołego konika, Biedroneczki, Misia i pszczółek, Psiaczka Wędrowniczka, Krówki Modnisi oraz kurki z Podwórkowych ploteczek. Polecamy!

Tańczące czarownice

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2017

Tańczące czarownice w nowej szacie graficznej

Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń

Wydawnictwo: Baśniowe
Rok wydania: 2015

Długo oczekiwana książka nie tylko dla chłopców. W książce znajdują sie 24 zagadki o najsławniejszych piłkarzach świata. Jest również bardzo trudna łamigłówka, którą wymyslili dwaj chłopcy Kajetan Kozłowski i Konrad Płoski. Oprócz zagadek, łamigłówki jest również opowieść o sześciu młodych chłopcach, którzy tworzą drużynę FC Zatorze. To opowieść o pasji, przyjaźni, marzeniach i porażkach. Tabelę rozgrywek piłkarskich opracował mój mąż – Krzysztof Szklarek. Redakcję i korektę w książece wykonała jak zawsze Elżbieta Jabłońska-Bielińska, a skład graficzny opracowali wspólnie Jan Solka i Marek Gołębiewski.

Mała Cyganeczka

Wydawnictwo: Baśniowe
Rok wydania: 2014

Prześlicznie wydana książeczka z cudownymi ilustracjami Andrzeja Wróblewskiego. 

“Usiadłyśmy na przewróconym drzewie i podziwiałyśmy las nocą. Wszystko było czarne. Drzewa w księżycowej poświacie wyglądały upiornie. Gdy zamknęłam oczy, usłyszałam masę nieznanych dźwięków, szelest łamanych gałązek, głośny rechot żab i cykanie koników polnych. Co i rusz coś gdzieś przeraźliwie zawyło, gdzieniegdzie rozlegał sie klekot.
Wsłuchiwałam się przez dłuższą chwilę i ze zdziwieniem odkryłam, że w tych dźwiękach jest muzyka. Może trochę groźna, tajemnicza i niezwykła, ale niewątpliwie muzyka.
– Dziękuję, że mnie tu zabrałaś – szepnęłam.
– Witaj w moim świecie – odrzekła mała Cyganeczka.
Długo jeszcze siedziałysmy przytulone i zasłuchane w czarodziejską muzykę nocy”.

Krówka Modnisia Wesołe Wierszyki

Wydawnictwo: NIKO
Rok wydania: 2011

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że książki, których bohaterami są zwierzątka, cieszą się niesłabnącycm zainteresowaniem małych odbiorców. Rozwijają wyobraźnię, ciekawość otaczającego świata, pozwalają utożsamiać się z przyrodą, uczą i bawią jednocześnie.
Taką właśnie książeczkę oddajemy do rąk małych czytelników z nadzieją, że zaprzyjaźnicie się z jej bohaterami, a przygody i poczynania zwierzątek wywołają uśmiech i może… czegoś nauczą.
Krówka Modnisia to zbiór ciepłych, pełnych humoru, przezabawnych wierszyków dla dzieci i rodziców. W książeczce znajdziecie utowy: Krówka Modnisia, Podwórkowe ploteczki, Psiaczek Wędrowniczek. Miłej lektury!

Tańczące czarownice

Wydawnictwo: Saba
Rok wydania: 2010

Odgłos kroków na korytarzu oddalał się szybko. milkły rozmowy, z minuty na minutę cichł całodniowy gwar. Weronikę czekała kolejna bezsenna noc. Dziewczynka wiedziała, że teraz nadejdą długie godziny rozmyślań. Niemal co noc, aż do świtu, patrzyła w gwiazdy, jak pięknie migocą na granatowym niebie. Czasami zdarzały się noce bezgwiezdne i wtedy Weronice było tak smutno, jak gdyby opuścili ją najbliżsi przyjaciele. Jej szpitalny pokoik, w którym przebywała od bardzo dawna, był niezwykle skromny. Znajdowały się w nim: łóżko, szafka na kółkach, stojak do niekończących się kroplówek i umywalka. Nad umywalką widniała kwadratowa, ciemna plama i Weronika domyślała się, że kiedyś wisiało tu lustro.
– Jak dobrze, że już go nie ma – wypowiedziała na głos dręczące ją myśli. – Nie mogłabym spojrzeć na siebie. – Teraz głowę miała owiązaną chustką. Na wspomnienie wspaniałych, jasnych loków jedna łza potoczyła się po policzku i wsiąkła w poduszkę, ale Weronika natychmiast zacisnęła powieki.
 
A jednak marzenia się spełniają. Ta książka z pewnością Wam to powie… Miłej lektury.

Kosmiczna Przygoda

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2009

Kosmiczna przygoda, to kolejna pozycja z serii Baśnie Wioletty Piaseckiej. Książka zawiera cztery baśnie: Kosmiczna przygoda, Złoty warkocz, Gołąbek i Sosenka. Szczególnie polecamy Złoty warkocz, gdyż wiąże się z legendą dębińskiego zamku…

Kluseczka

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2008

Mam przyjemność pochwalić się nową książką pt. Kluseczka. W książce znajdziesz cztery baśnie: Kluseczka, Ogródeczek Martusi, Rakowe opowieści i Małe misie.  Ilustracje do wszystkich baśni wykonała Katarzyna Anuszewicz Powalska.

Księżniczka dziecięcych serc

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2007

“Miała tylko dwie sukienki, ale one były tak stare i wypłowiałe, że nie nadawały się nawet do codziennego noszenia, a cóż dopiero, do występu przed taką publicznością. – Mamo, moja mamo, kochana – szeptała dziewczynka idąc rano jak zwykle do fabryki – nauczyłam się pisać i czytać, a taniec to prawdziwa nagroda, ale jutro nastąpi katastrofa. Ludzie będą się śmiali ze mnie. Przecież Kopciuszek musi mieć balową suknię, o tym zupełnie zapomniałam. Ja tego nie przeżyję, nie przeżyję, mamusiu – i dziewczynce łzy popłynęły po policzkach”.

Księżniczka dziecięcych serc

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2007

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nałęczowie im. Faustyny Morzyckiej. Ilustracje wykonała Katarzyna Anuszewicz-Powalska.

Dawno temu w czasach dla mnie najszczęśliwszych, gdy byłam małą dziewczynką, znałam czarodzieja. Nie miał kapelusza, z którego wyskakiwałby biały królik, nie miał peleryny ani nawet różdżki. Mimo to wiedziałam, że był prawdziwym czarodziejem. Posiadał coś niezwykłego: dobre, przepełnione miłością serce i szlachetną, czystą duszę. Ze wszystkich ludzi na świecie, jego kochałam najbardziej. Wszystko, co robił sprawiało mu radość. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek był na kogoś zły, nie pamiętam, aby na kogoś krzyknął. Tym czarodziejem był mój tata.
Tata cały dzień ciężko pracował, ale wieczorem, przy blasku lampy naftowej, a niekiedy też w cieplejsze wieczory na ławce przed domem opowiadał mi baśń o przepięknym kraju. O kraju, w którym słowiki, skowronki i drozdy urządzają koncerty w słowiczej dolinie. Mówił, że ludzie tam żyjący mają wielkie i gorące serca, a odwaga ich i męstwo słyną na cały świat.

Domek marzeń

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2006

Zawiera trzy utwory: Domek marzeń, Kasztanki, Miś i pszczoły.

Domek marzeń

“W maleńkiej miejscowości Przystajne malowniczo położonej wśród mazurskich jezior, gdzieś na samym krańcu Polski, żyło sobie dwoje dzieci chłopiec i dziewczynka. I choć wszyscy myśleli, że są oni rodzeństwem, to tak naprawdę rodzeństwem nie byli. Jednak Adaś opiekował się Wiktorią tak, jakby była jego najmilszą siostrzyczką, a Wiktorka ufała chłopcu, jak nikomu na świecie. Nikt nigdy nie słyszał kłótni pomiędzy nimi ani nie widział gniewu. Adaś bez Wiktorki nie szedł na spacer. Wiktorka bez Adasia nie jadła słodyczy”.

Kasztaniaki

“A kasztaniaki rzeczywiście zasłoniły drzwi myszki ziemią i liśćmi. Zrobiły to dla zabawy i nawet chciały usunąć przeszkodę, ale knując następny żart, zapomniały o poprzedniej psocie. Małe urwisy z daleka widziały złowrogie miny mieszkańców lasu. Wiedziały, że po takich minach nie można spodziewać się niczego dobrego i że dla nich z pewnością się to źle skończy”.

Miś i Pszczoły

” Na skraju lasu stało sześć uli. Pracowite pszczółki, co rano, kiedy jeszcze słoneczko nie zdążyło dobrze się obudzić, wstawały skoro świt i zbierały nektar z kwiatów. O tej właśnie porze nektar jest najlepszy i najsłodszy, bowiem rosa nie zdążyła jeszcze opaść i doskonale nawilża płatki kwiatków. Pszczółki uwijały się z pracą, by zdążyć przed upałem, który to tak da się we znaki, że i pracować się nie chce i kwiatki przywiędną”.

Włóczęga

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2006

Zuzanna obudziła się szczęśliwa, jak nigdy przedtem. Ubrała się szybko. Staruszek jeszcze spał. Poszła czym prędzej po zakupy. Idąc nuciła sobie piosenkę.
– Jak lekko mi dzisiaj na duszy. Czy w sobie tę radość zagłuszyć? No, ale nie mogę! Nie mogę i nie chcę! Pragnę się cieszyć się jeszcze troszeczkę.
Z drugiej strony wioski szedł doktor. Nie miał wezwania do chorego, ale wyszedł na spacer, bo nie mógł usiedzieć w domu. On też mówił do siebie:
– Olśnienie to jakieś? No przecież! Jak mogłem tak chodzić po świecie? Nie widzieć Zuzanny, nie słyszeć jej głosu, jej śmiechu, jej wzruszeń, jej serca dobrego nad wszystkie, jej oczu prześlicznych, ich błysków…
 
Polecam, baśń nie tylko o miłości… Miłej lektury.

W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2005

Ta książka, to temat mojej pracy magisterskiej. Informacje o niezwykłym pisarzu zbierałam pięć lat. Jego życie zainteresowało mnie tak bardzo, że nie mogłam przestać o nim myśleć. Historia małego chłopca, który nie potrafił pisać, czytać, przymierał głodem, a jednaak nigdy nie stracił wiary w swoją wyjątkowość. Wszystkie wydarzenia i postaci są autentyczne. Polecam jako lekturę nie tylko dla najmłodszych.

Dawno temu...

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2004

W książce są dwa utwory: Dawno temu w Betlejem oraz Bajka o królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba – która doczekała się już adaptacji teatralnej. Spektakl był wystawiany na zakończenie Jarmarku św. Dominika w Gdańsku w 2003r.

Bajka na dobranoc

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2003

Zbiór pięciu baśni, są to: Bajka na dobranoc, Bajka o pisarzu, Piórko, Krzyś i miś, Talent. Ilustracje: Katarzyna Anuszewicz Powalska, Marcin Koszyński, Marek Gołębiewski.

Bajka o królewnie

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2003

Bajka o królewnie to zbiór trzech baśni, są to: Bajka o pracowitej królewnie, Przygoda w lesie, Kaczuszki, ilustracje: Piotr Jóźwiak, Krzysztof Tyszko, katarzyna Anuszewicz Powalska

Dwie Małgosie

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2003

“- No dobrze. Przestań płakać. Pomogę ci. Dam ci jedzenie, ale nie ma nic za darmo – zastrzegła szybko. – Jeśli nie chcesz wyszywać, musisz w zamian za jedzenie codzienie sprzątać mi dom, dawać kurom jeść, pielić ogródek i robić wszystko, co każę.
– Dobrze, proszę pani. Zrobię jak pani każe – zgodziła się Magdalenka, która wcześniej nie wiedziała, co to praca, ale która dziś zrobiłaby wszystko, byleby tylko nie być głodna.
Od tej pory, każdego dnia skoro świt, biegła do domu gospodyni. Zmywała, sprzątała, pieliła ogródek i robiła wszystko, co jej kazano. W zamian za to dostawała jedzenie dla siebie i dla Mateusza.
Wieczorami zaś, kiedy zmęczona kładła się do łóżka, Mateusz głaskał jej spracowane dłonie, a ona, zasypiając, śniła o swym różowym pokoju, o Alu, małym rasowym piesku, o babci, która ją kochała ponad wszystko i o rodzicach tak dobrych, jak tylko można sobie wymarzyć. – Że też wcześniej tego nie widziałam? – myślała zdziwiona.”

Sześć życzeń Natalki

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2003

W książce znajduje się pięć baśni, są to:
Sześć życzeń Natalki, Kasia, Tęcza, Kapitan Mero, Bajka o kotku.


“Trzeci duszek, gdy zobaczył tęczę, przestał myśleć. Wstrzymał oddech i otworzył swoje wielkie oczy w podziwie.
– Skąd u licha tak bajeczne kolory na niebie! – wykrzyknął zdumiony. A że był bardzo niespokojnego usposobienia i myśleć również za długo nie lubił, rozpędził się ile sił w nogach.
– Będę błękitem – wykrzyknął jeszcze. I trach!!! Uderzył w sam środek ognistoczerwonego koloru. – Ojojojoj! Ojoj! Ojoj! – wykrzyknął. – Chciałem zostać szlachetnie błękitnym elfem i co ja teraz zrobię ! – wybiegł czym prędzej z tęczy, ale cóż, kolor ognistoczerwony na nim pozostał.
– Cóżeś uczynił głuptasie! – krzyknęły na niego pozostałe elfy. – I co teraz będzie z tęczą? – wołały.
Ale nie to było najgorsze. Najgorsze było bowiem to, że ognistoczerwony elf wyglądał jak diabełek.

Zaczarowane bąbelki

Wydawnictwo: Drozd
Rok wydania: 2003

“Pewnego razu… Tak. Tak właśnie zaczynają się bajki. A gdy tak się zaczynają wszystkie dzieci myślą, że działo sie to dawno, dawno temu. Tymczasem bajki wcale nie muszą dziać się bardzo dawno temu. Bajka, którą wam właśnie opowiadam, mogła zdarzyć się dzisiaj. Było to w sklepie z zabawkami. W sklepie z ogromną wystawą, na której stoją nowoczesne kolorowe zabawki: klocki Lego, lalki Barbie, kolorowe piłki i samochody na baterie. W sklepie tym, oprócz tysiąca kolorowych i doprawdy przecudnych nowoczesnych zabawek, stał stary szmaciany miś. miśkiem tym nikt się zbytnio nie interesował. Był bowiem ze starej dostawy. Tak starej, że nikt już chyba nie pamiętał dnia, w którym miś zjawił się w sklepie. faktem jest, że stał w rogu sklepu i zaczynał już nieco przeszkadzać, gdyż brakowało miejsca na nowe zabawki.”
Książka składa się z pięciu baśni, są to:
1.Zaczarowane bąbelki
2.Leśna bitwa
3.Bajka o misiu.
4.Zielony balonik
5.Kredki

W poszukiwaniu szczęścia

Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2001

W poszukiwaniu szczęścia (fragment)

Profesor, który opiekował się uczniami, był bez serca. Wyśmiewał każdy błąd. Wytykał najmniejszą pomyłkę. Najstarszy uczeń, którym był Hosi, ogłosił już wszystkim, że pragnie zostać sławny. Był zatem obiektem czasem nawet bardzo okrutnych żartów ze strony profesora i uczniów przez całe cztery lata nauki. Hosi bardzo przeżywał upokorzenia, ale nie poddawał się. Przecież wiedział, że aby zostać sławnym, trzeba przejść niesłychanie wiele przeciwności. Uczył się więc ze zdwojoną siłą. Uczył się przecież za pieniądze króla. Musiał udowodnić Danii, że warto było mu pomóc!
Minęły już cztery lata, odkąd Hosi opuścił Odense. Bardzo tęsknił za mamą, więc ferie wielkanocne, które pozwolono mu spędzić w domu, były najszczęśliwszymi dniami w jego życiu. mama Andersena nie umiała czytać i listy od syna odczytywali jej obcy ludzie, więc weieść, że przyjeżdża królewski stypendysta rozeszła się po Odense lotem błyskawicy.
Matka wyszła Hosiemu na spotkanie, nie poznała jednak w tym eleganckim, młodym człowieku własnego syna.
– Mamo! – krzyknął Hosi i na jej widok łzy popłynęły mu z oczu.
– Synku, to naprawdę ty?! – nie mogła nadziwić się mama. Bała się przytulić do niego, by nie pobrudzić mu śnieżnobiałej koszuli. Lecz on tymczasem już trzymał ją w ramionach i oboje cieszyli się jak dzieci. Wziął ją pod rękę i poszli do domu, a gdy szli, okna domów otwierały się i ludzie pokazywali go sobie palcami.
– Patrzcie, to królewski stypendysta! Uczy się za pieniądze króla. Musi być bardzo mądry, skoro sam król łoży na jego naukę – szeptano wokół.
Gdy mijali ratusz, sam burmistrz wyszedł im na spotkanie. Był to ten sam człowiek, który niegdyś tak bardzo upokorzył Hosiego. Teraz wyciągnął do niego rękę i rzekł:
– No, no, chłopcze, nieźle, nieźle. Gratuluję – i uścisnął mu dłoń.
– Gratuluję pani takiego syna – powiedział, a gdy skończył, szybciutko wrócił do ratusza, jakby się czegoś lub kogoś zawstydził.

Zaczarowana kraina bajek

Wydawnictwo: Qvo Vadis
Rok wydania: 1999

Książka zawiera siedem baśni napisanych lekkim, barwnym językiem. Każda z baśni jest bogato ilustrowana. Pozycja przeznaczona dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych. Polecam i życzę miłej lektury.