Data: 2017-10-03

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 92 w Gdańsku przywitali mnie opowieściami o mojej książce Małej Cyganeczce. Bardzo im się spodobała. Dla mnie to miód na serce usłyszeć tyle miłych słów, o tym, co piszę. W zagadkach piłkarskich wiedzą wykazały się również dziewczynki i pani nauczycielka. Brawo! Opowieść o Andersenie tak zainteresowała dzieci, że podczas podpisywania autografów podpytywały mnie, co było dalej. Nawet dzwonek na przerwę nas nie wybil z rytmu, dzieci nie chciały się rozchodzić, tylko zrobiliśmy wspólnie kabarecik pluszakowy. Czytelnicy zasypali mnie gradem pytań, a ja za to nikogo nie wypuściłam bez autografu.

Data: 2017-09-26

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kijewie Królewskim przyjechałam na zaproszenie Wydawnictwa NIKO, które od roku przepięknie wydaje moje książeczki. Cóż to była za radość! Wszystkie dzieci i nauczyciele otrzymali w prezencie od Wydawnictwa NIKO moje książki. Ale przyznam szczerze, czytelnicy na prezenty zasłużyli, bo byli bardzo grzeczni, pomagali mi w spotkaniu, a ich występy w kabareciku pluszakowym wymiatały. No i zagadki piłkarskie to dla chłopców z Kijewa Królewskiego mały pikuś.

Data: 2017-09-23

Biblioteka Publiczna w Strzepczu zaprosiła dzieci ze szkoły podstawowej, by dowiedziały się ode mnie jak powstaje baśniowy świat. A jak powstaje? Zaczyna się od pomysłu, potem jest etap zbierania materiałów i myślenia :) po nim najtrudniejsze - pisanie. Później wydawnictwo szuka ilustratora, który najpiękniej przedstawi opowieść. W trakcie ilustracji nad tekstem pracuje korektor. Gdy ilustracje są gotowe nad książką pracuje grafik, który składa tekst i ilustracje w jedną całość. Książka trafia do drukarni, a potem do rączek małych czytelników.

Data: 2017-09-21

Warsztaty literackie. Warsztaty są znacznie trudniejszym wyzwaniem dla pisarza, niż spotkanie autorskie. Dlaczego? Ponieważ trzeba zachęcić młodego odbiorcę, by spróbował swoich sił i możliwości twórczych. W Bibliotece Publicznej w Pasłęku na warsztaty przyszło sporo dzieci. Zdradziłam dzieciom kilka pisarskich sztuczek.Jak zbudować bohatera i wpędzić go w kłopoty :) rozpisywaliśmy krótkie dialogi i oczywiście pracowaliśmy nad pomysłami. Odkryłam wśród dzieci kilka literackich talentów.

 

 

Data: 2017-09-13

Pierwsze powakacyjne spotkanie miało miejsce w szkole polskiej we Włoszech, a konkretnie w Polskiej Ludotece Rodzinnej w Campiglia dei Berici koło Vicenzy. Urzekła mnie niezwykle życzliwa atmosfera oraz to, że dzieci tak dużo wiedziały o Polsce. Czytelnicy i mali i duzi brali udział w zagadkach bajkowych i w moim teatrzyku pluszakowym. Odpowiadałam również na wszystkie pytania Czytelników.

strony1  2  3  4  5  6  7  ..  141