Data: 2017-09-26

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kijewie Królewskim przyjechałam na zaproszenie Wydawnictwa NIKO, które od roku przepięknie wydaje moje książeczki. Cóż to była za radość! Wszystkie dzieci i nauczyciele otrzymali w prezencie od Wydawnictwa NIKO moje książki. Ale przyznam szczerze, czytelnicy na prezenty zasłużyli, bo byli bardzo grzeczni, pomagali mi w spotkaniu, a ich występy w kabareciku pluszakowym wymiatały. No i zagadki piłkarskie to dla chłopców z Kijewa Królewskiego mały pikuś.

Data: 2017-09-23

Biblioteka Publiczna w Strzepczu zaprosiła dzieci ze szkoły podstawowej, by dowiedziały się ode mnie jak powstaje baśniowy świat. A jak powstaje? Zaczyna się od pomysłu, potem jest etap zbierania materiałów i myślenia :) po nim najtrudniejsze - pisanie. Później wydawnictwo szuka ilustratora, który najpiękniej przedstawi opowieść. W trakcie ilustracji nad tekstem pracuje korektor. Gdy ilustracje są gotowe nad książką pracuje grafik, który składa tekst i ilustracje w jedną całość. Książka trafia do drukarni, a potem do rączek małych czytelników.

Data: 2017-09-21

Warsztaty literackie. Warsztaty są znacznie trudniejszym wyzwaniem dla pisarza, niż spotkanie autorskie. Dlaczego? Ponieważ trzeba zachęcić młodego odbiorcę, by spróbował swoich sił i możliwości twórczych. W Bibliotece Publicznej w Pasłęku na warsztaty przyszło sporo dzieci. Zdradziłam dzieciom kilka pisarskich sztuczek.Jak zbudować bohatera i wpędzić go w kłopoty :) rozpisywaliśmy krótkie dialogi i oczywiście pracowaliśmy nad pomysłami. Odkryłam wśród dzieci kilka literackich talentów.

 

 

Data: 2017-09-13

Pierwsze powakacyjne spotkanie miało miejsce w szkole polskiej we Włoszech, a konkretnie w Polskiej Ludotece Rodzinnej w Campiglia dei Berici koło Vicenzy. Urzekła mnie niezwykle życzliwa atmosfera oraz to, że dzieci tak dużo wiedziały o Polsce. Czytelnicy i mali i duzi brali udział w zagadkach bajkowych i w moim teatrzyku pluszakowym. Odpowiadałam również na wszystkie pytania Czytelników.

Data: 2017-01-18

Pisanie książek i spotkania z Czytelnikami to moja największa pasja. Ksiązki powstają w zaciszu domowym, natomiast spotkania to żywioł. Dzieci mają fantastyczne pomysły i mnóstwo pytań Ale ja również nie przestałam być dzieckiem, zatem staram się sprostać dziecięcym oczekiwaniom. 

 

Na spotkaniach na pewno nie zabraknie: ciekawych opowieści, zagadek bajkowych, kabareciku pluszakowego, zagadek piłkarskich, a w tym roku - a to rok szczególny - opowieści patriotycznych o Ignasiu czyli Ignacym Janie Paderewskim oraz o Faustynce Morzyckiej małej patriotyce, ktora uczyła dzieci czytać i pisać, gdy nasz kraj był poz zaborami.

 

                            Zapraszam do współpracy!


Poniżej znajduje się harmonogram spotkan autorskich na 2018r.

strony1  2  3  4  5  6  7  ..  141