Rok wydania: 2019

Kontynuacja piłkarskiej opowieści Drużyna marzeń. Riki pragnie stworzyć wspaniałą podwórkową drużynę. Pragnie wygrywać wszystkie mecze, ale niestety większość przegrywa. Udaje mu się stworzyć paczkę wspaniałych przyjaciół. Mają hasło: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Pewnego dnia Riki otrzymuje wspaniałą propozycję. ma dołączyć do miejscowego klubu. Cieszy się, ale stawia warunek. Razem z nim mają dołączyć jego przyjaciele. Trener kategorycznie się temu sprzeciwia. Co zatem zrobi Riki? Spełni największe marzenie swojego życia, czy zostanie z przyjaciółmi?

W książce znajdziecie również piłkarskie zagadki i łamigłówki.

Rok wydania: 2019

Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń.

Wydana przez Wydawnictwo NIKO.

Ilustracje: Andrzej Wróblewski

Rok wydania: 2018

Czyż nie jest piękna? Jestem bardzo dumna z tej książki. Opowiadam w niej o dziewczynce, można powiedzieć małej emancypantce, która chciała zostać nauczycielką i nieść kaganek oświaty szczególnie tam, gdzie dzieci w ogóle nie słyszały o książkach. Ale jak przekonać do siebie ludzi, w czasie, gdy nikt nikomu nie ufa? Gdy o niepodległości, czy demokracji można tylko pomarzyć? Faustynka miała swoje sposoby... przydatne okazały się konfitury malinowe, które uwielbiała przyrządzać... ale dalej cicho sza! Nic więcej nie powiem. Poczytajcie sami! Książka jest bliżej, niż myślicie! W bibliotekach, w księgarniach, bezpośrednio u wydawcy www.wydawnictwoniko.pl, a nawet w urzędach Poczty Polskiej.

 

Faustynka w październiku 2019 r. dotarła do I miejsca listy bestsellerów księgarni wysyłkowej www.bonito.pl

 

Faustynka w listopadzie 2019 r. została lekturą w Wielkim Maratonie Czytelniczym w województwie Pomorskim

Rok wydania: 2018

Niezwykle ciepła i chwytająca za serce opowieść o chłopcu, który miał tylko dwa marzenia: być kimś i zrobić coś dla Polski. Słowa te powtarzał przy każdej nadarzającej się okazji. A Polska w owym czasie potrzebowała ogromnego wsparcia, miłości i oddania. Czy pasja i ciężka praca wystarczyły, by pokonać liczne przeciwności losu? Książka o Ignacym Janie Paderewskim będzie wspaniałą lekturą w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Rok wydania: 2017

Wydawnictwo NIKO, rok wydania 2017. Przepiękne ilustracje Marcin Południak. 56 stron. Wesołe wierszyki o zwierzątkach.

strony: 1  2  3  4  5  6  7