Dodano 11-08-2020 18:45

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Ignacy Jan Paderewski uwielbiał kobiety i to właśnie one plus wielki talent i ciężka praca pozowloły mu spełnić to jedno najważniejsze marzenie z dzieciństwa. Jakie? Zapraszam do oglądania kolejnego odcinka.

Dla Niej wszystko to już piętnasty odcinek z cyklu "Zakochaj się w słowach, sięgnij po marzenia". Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego - Kultura w sieci.

Odcinek do obejrzenia na:

YouTube Wioletta Piasecka autorka książek


Dodano 07-08-2020 18:29

Zapraszam do wysłuchania wywiadu o książce Karol Wojtyła zanim został papieżem. Do wysłuchania w Radiu Zamość na żywo lub online.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa NIKO.

Do kupienia w księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, a także w urzędach :Poczty Polskiej.

Serdecznie polecam!


Dziś druga część niespodzianki, czyli słuchowiska opartego na faktach. Nawet najbardziej nieprawdopodobne zbiegi okoliczności są wydarzeniami prawdziwwymi. Swoją drogą to, w jakich okolicznościach Ignacy Jan Paderewski poznał przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych nadaje się na superprodukcję w iście hoollywoodzkim stylu.

Najważniejsze słowa to trzynasty odcinek z wielkiego cyklu "Zakochaj się w słowach, sięgnij po marzenia". Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego - Kultura w sieci.

 

Odcinek do obejrzenia i posłuchania na:

YouTube Wioletta Piasecka autorka książek

Fanpage Wioletta Piasecka autorka książek

 


Dziś niespodzianka! Specjalnie dla Was napisałam słuchowisko.Wszystko w najdrobniejszych szczegółach oparte na prawdziwych wydarzeniach. Występują: Helena Paderewska, Ignacy Jan Paderewski, Roman Dmowski, Antoni Wiwulski, Henryk Sienkiewicz oraz służący Jan - również postać historyczna. Przyznam, że za odegranie w słuchowisku roli Heleny Paderewskiej spodziewam się co najmniej Oskara.

Czy mogę zrobić więcej? to już trzynasty odcinek z cyklu "Zakochaj się w słowach, sięgnij po marzenia". Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci. Zapraszam do oglądania.

 

Odcinek można obejrzeć i wysłuchać na:

YouTube Wioletta Piasecka autorka książek

Fanpage Wioletta Piasecka autorka książek


Dodano 28-07-2020 18:09

Czy wiecie, że piekny pomnik w Krakowie przedstawiający króla Władysława Jagiełłę na koniu, postawiony w pięćsetną rocznicę Bitwy pod Grunwaldem ufundował Ignacy Jan Paderewski? Projekt owiany był tajemnicą, a projektant - młody utalentowany artysta - musiał najpierw wyrwać się ze szponów śmierci...

Tajemnica pomnika to już dwunasty odcinek z cyklu "Zakochaj się w słowach, sięgnij po marzenia". Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci. Zapraszam do oglądania.

Film można obejrzeć na:

YouTube Wioletta Piasecka autorka książek

Fanpage Wioletta Piasecka autorka książek


strony 1  ..  5  6  7  8  9  10  11  12  13  ..  118