Dodano 30-09-2010 13:37
Postanowiłam, od czasu do czasu, zamieścić twórczość dzieci, które znam ze spotkań autorskich lub z listów. Mateusz Widłak jest niezwykle utalentowanym dzieckiem. Jego baśń Muzycy Bespinu otrzymała I nagrodę w konkursie literackim w Szkole Podstawowej w Radzyminku. Mateusz ma szerokie zainteresowania i wszechstronne zdolności. Posługuje się nienaganną polszczyzną, a kindersztuby może mu pozazdrościć wielu gentelmenów.Mateusz ma 9 lat. W tej chwili pracuje nad powieścią. Trzymam kciuki!

 

[Czytaj dalej]


Dodano 16-08-2010 14:52

Wasze zdjęcia i relacja z Targów Książki w Kościerzynie w zakładce "Spotkania autorskie".


Dodano 16-08-2010 14:50

Z przyjemnością informuję, że książka Tańczące czarownice - Wydawnictwo SABA - otrzymała nagrodę w dziedzinie literatury dla dzieci i młodziezy podczas imprezy COSTERINA 2010. Sama nagroda, to ogromny zaszczyt, ale słowa towarzyszące jej wręczaniu sprawiły, że jestem przeszczęśliwa. Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kościerzynie powiedziała, że jest jej niezmiernie miło wręczać tę nagrodę, z uwagi na to, że dzięki książkom Wioletty Piaseckiej w całym regionie kościerskim, we wszystkich bibliotekach, znacznie wzrosło czytelnictwo. To dzięki Wam, moi kochani!


W imieniu własnym oraz Biblioteki Miejskiej w Kościerzynie, a także Burmistrza i Rady Miasta Kościerzyna mam przyjemność zaprosić wszystkich miłośników książek na biesiadę literacką - XI Kościerskie Targi Książki.

                     "COSTERINA 2010"

Kościerzyna Ogródek Jordanowski 13 sierpnia 2010 w godzinach 12.00-17.00

 

                                         Spotkajmy się w Kościerzynie!


Dodano 23-07-2010 22:56

Kochani Czytelnicy,

Dziękuję Wam za wspaniały wzruszający okres spotkań wiosenno-letnich 2010. Był dla mnie szczególny. 2010 rok, to dla mnie rok spełniania Waszych, ale i moich marzeń. Zawsze marzyłam, aby utrzymywać się wyłącznie z pisania i w tym roku postanowiłam to uczynić. Udało się! Daliście mi tyle pozytywnej energii podczas spotkań autorskich, że jestem szczęśliwa. Mogłabym góry przenosić! W tym roku też spełniłam trochę Waszych życzeń, a więc:

Czytelnicy z Kobierzyc marzyli, abym przyjechała nietypowym pojazdem. Czołg wydał mi sie odpowiedni, ale była sensacja!

Uczniowie z Koła Miłośników Książki z Pecnej chcieli przyjechać do mnie i zobaczyć na własne oczy, gdzie powstają książki. Przyjęłam w swoim niedużym, trzypokojowym mieszkanku piętnaścioro dzieci, troje nauczycieli i kierowcę. Dobrze, że znalazł się sponsor na nocleg - właściciel luksusowego hotelu  ANTONIEFF na starówce w Elblągu  był tak wspaniałomyślny, że ufundował moim gościom niezapomniany nocleg. Płynęliśmy statkiem po Nowej Holandii. Nowa Holandia to jest przesliczne miasteczko wodne przy Elblągu. Właściciel Nowej Holandii był sponsorem pierwszej mojej książki. Był niezwykle wzruszony, że teraz wozi statkiem moich Czytelników. Też się wzruszyłam.  Przesympatyczna przewodniczka PTTK oprowadzała nas po Elblągu i Fromborku. Dzięki firmie DROZD byliśmy w Planetarium. A dzięki wspólnemu wysiłkowi mojemu i mojej Mamy, jedliśmy przez dwa dni pyszne jedzonko. Dopiero teraz mogę zobaczyć, ilu życzliwych ludzi jest wokól.

Spełniłam też marzenie mojego syna. Przez wiele lat marzył, by zobaczyć w Lizbonie stadion Sportingu Lizbona - ALVALADE. Dopiero wróciłam z  Portugalii, czyli z wielkiej wyprawy przez całą Europę. Było wspaniale!

Co tam jeszcze z marzeń, aha już wiem, zrobiłam niespodziankę mojej czytelniczce, z miejscowości Sarny Małe koło Lewina Brzeskiego, która pisała do mnie niezwykle miłe listy. Odwiedziłam ją w domu w sukni wróżki (a wraz ze mną pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki w Opolu) i wręczyłam nową książkę Tańczące czarownice. Mama mojej czytelniczki - pani Sołtys - jak się okazało - przez całą wizytę płakała i powtarzała w kółko, jakie szczęście ich spotkało.

Ale najbardziej wzruszyło mnie marzenie mojej Czytelniczki chorej na białaczkę, znała wszystkie moje bajki na pamięć i bardzo chciała mnie - tylko zobaczyć...

Kochani, jesteście moim największym, drogocennym skarbem. Bez Waszej sympatii, bez Waszych wspaniałych listów, moje pisanie nie miałoby sensu. Dziękuję z całego serca!

 

Sesja zdjęciowa wykonana przez fotoreportera Michała Płoweckiego w firmie PUJAN w Elblągu - sponsora generalnego prawie wszystkich moich książek.

strony 1  ..  108  109  110  111  112  113  114  115  116